Do czego są używane kątowniki tekturowe?
Zabezpieczanie przesyłek czy przedmiotów układanych na strychu, wymaga odpowiedniego przygotowania. Wynika to z tego, że jeśli chcemy uchronić daną rzecz przed uszkodzeniem, wliczając obtarcia, pęknięcia, złamania, wyszczerbienia, musimy wykorzystać środki ochronne odpowiadające danemu elementowi oraz potrzebie. Stąd więc jedne rzeczy pakujemy w kartony, inne w skrzynie, jeszcze inne foliujemy, a kolejne spinamy pasami. Wszystko to pozwala w prosty sposób ochronić dane elementy.
Niezwykle popularne do zabezpieczenia są wyroby tekturowe, produkowane przez firmę POLKAR. Są one przede wszystkim lekkie, tanie i wytrzymałe. Pośród różnych wyrobów wyróżnić należy kątowniki tekturowe. Są to wykonane z tektury elementy, które w przekroju poprzecznym tworzą kąt. Pośród różnych rodzajów można wyróżnić gięte, nacinane, równoramienne i nierównoramienne. Można zamówić produkty o podwyższonej odporności na wilgoć oraz wzbogacić je o nasz własny nadruk. W zależności od zapotrzebowania każdy z kątowników można zamówić w firmie POLKAR w długości nie większej niż 6000 mm, o szerokości ramion od 25 mm do 100 mm, i o grubości ścianki od 1,5 mm do 10 mm. Wszystko zależy od naszego zapotrzebowania, a firmy produkujące kątowniki tekturowe są bardzo elastyczne i są w stanie odpowiednio dostosować zamówienie do naszych potrzeb.
Zastosowanie kątowników tekturowych
Kiedy już wiemy, czym są kątowniki tekturowe oraz gdzie można je zamówić, warto zastanowić się, do czego służą i jak mogą być wykorzystane. Ich przeznaczenie jest proste – mają za zadanie zabezpieczać krawędzie. W jaki sposób? Poprzez umieszczenie na nich kątowników. Jeśli dla przykładu przewozimy meble, możemy je otoczyć kartonem, jednak wielokrotnie trudno znaleźć opakowanie danego wymiaru, a dodatkowo jest to nieco problematyczne. A przecież najważniejsze jest zapewnienie ochrony krawędziom mebli i tu pojawiają się kątowniki tekturowe, które idealnie pasują do nich, a przy tym są proste i szybkie w montażu, gdyż wystarczy je dokleić np. na taśmę do danej części, a powierzchnię niezabezpieczoną osłonić np. folią. Przy tym ich stopień zabezpieczenia jest bardzo wysoki, zawsze poprzez swoją grubość sprawiają, że nic bezpośrednio nie ma kontaktu z chronioną strukturą. Wykorzystywane są także do zabezpieczenia spinanych przedmiotów. Jeśli chcemy czymś związać np. dwie szafki, to istnieje duże ryzyko, że ich krawędzie, po których przebiega mocno naprężony sznurek, albo plastikowa taśma, zostaną obtarte i w konsekwencji zniszczone. Jeśli najpierw umieścimy kątownik, a dopiero potem przeciągniemy dane wiązanie, możemy być pewni, że całość będzie nie tylko stabilna, ale również nie będzie poddana ryzyku uszkodzenia.